Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби с 4:6, 1:6 от

...

Григор Димтров отново не успя да се противопостави на Рафаел Надал

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби с 4:6, 1:6 от Рафаел Надал в дуел от полуфиналите на шампионата от сериите " Мастърс " в Монте Карло.

Талантът от Хасково отпадна от конкуренцията и продъжава да има кошмарна статистика в дуелите с Матадора. Българинът има едвам 1 победа от към този момент 12 мача против Рафа.

В първия сет Рафа дръпна с 3:0 в геймовете след пробив във втория гейм, само че силите на хасковлията стигнаха за три следващи гейма и връщане на пробива, като по този метод той изравни резултата на 3:3.

При 5:4 в своя изгода Рафа стигна до две точки за пробив с цената на сетболи, като съумя да осъществя втората и по този начин завоюва сета.

Вторият сет стартира кошмарно за българина и за доста къс интервал от време неговият конкурент дръпна с 4:0 гейма след два пробива на 0 на своята сметка. До края на сета нашето момче взе единствено гейм.
Източник: offnews.bg