Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на

...

Григор Димитров приключи в Маями

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на шампионата от сериите " Мастърс 1000 " в Маями след зарочароваща загуба с 4:6, 4:6 от французина Жереми Шарди.

Григор игра доста несигурно и позволи пробиви в края и на двата сета. За разлика от мача против германеца Максимилиан Мартерер преди два дни, този път българинът не съумя да реализира поврат и напусна конкуренцията след едвам втора загуба от пет срещи против Шарди, който го беше побеждавал до момента през 2011 година на " Ролан Гарос ".

Григор Димитров по стратегия би трябвало да се върне на корта в средата на април, когато започва шампионатът на клей в Монте Карло.

Победителят от предния Мастърс в Индиън Уелс Хуан Мартин дел Потро мина третия кръг с лесна победа над Кей Нишикори с 6:2, 6:2 за 72 минути. Кореецът Хьон Чунг пък даде единствено два гейма на американския квалификант Майкъл Мо - 6:1, 6:1. третитят в света Марин Чилич влезе в идващия стадий след победа над Вашек Поспишил със 7:5, 7:6, а Милош Раонич отстрани Диего Шварцман в два сета 7:6, 6:3.
Източник: offnews.bg