Мартин Чой постигна два категорични успеха през уикенда
Най-добрият ни мотоциклетен играч Мартин Чой ( ЕКО БМВ рейсинг тийм ) реализира два безапелационни триумфа през уикенда в стартове от Републиканския ни шампионат на пистата „ Дракон “, край Пловдив, написа gong.bg. Освен двете първи места Чой записа и връх на трасето за най-бърза обиколка, като в събота спря хронометрите в клас СуперБайк на 1:15.752 минути, а в неделя на Warm Up - 1:15.417 м.
„ Страхотен уикенд на отлична писта. Искам да поздравя домакините от „ Дракон “ за изискванията и да изкажа своята признателност. За първи път в България карам на същинска писта и съм доста удовлетворен. Две победи и връх бяха част от моя проект, който изпълних. Всичко се разви по най-хубавия метод и в този момент не преставам към идващите провокации и надпревари. Заминавам за рали Акрополис, като част от формалните посетители на ЕКО и нямам самообладание да видя топ водачите от Световния рали шампионат в Атина. След това потеглям за Бърно, Чехия където ще карам в следващ старт от Източно-европейския мотоциклетен шампионат “, сподели Мартин Чой.
Чой е водач в класирането за РШ в клас СуперБайк 1000 кубически сантиметра с цялостен актив от 200 точки след изминаването на 8 кръга.




