Григор Димитров за предстоящия мач: И двамата нямаме какво да губим, за първи път сме на финал
Най-добрият български тенисист се класира за решаващия мач за купата на Финалите на международния тур в Лондон. Късно нощес първата ни ракета се наложи над американеца Джак Сок с 4-6, 6-0, 6-3, с което се класира за най-големия край в кариерата си до този миг. С триумфа си над Сок хасковлията си обезпечи и довеждане докрай на годината на трето място в международната класация, написа БГНЕС.
„ Целта ми беше да завърша годината в топ 10, а в този момент съм трети. Това е невероятна, прелестна премия за труда, който поставих. Това е прелестен миг освен за мен, само че и за целия ми тим. Това ни дава една добра платформа за началото на идната година “, съобщи българинът.
„ Щастлив съм, че съумях да се оправя с напрежението. Имах сложни моменти, трябваше да избавям точки за пробив, само че в последна сметка преодолях компликациите. Смятам, че такива мачове ти дават доста, а аз несъмнено си взех поука “, добави Григор.
„ Смятам, че Гофен натрупа огромна убеденост през последната седмица. Той победи Надал и Федерер, само че аз няма да се концентрирам върху неговата убеденост. Концентрирам се върху личното си показване “, сподели Григор за идния си противник в мача за купата Давид Гофен.
„ И двамата нямаме какво да губим, тъй като това е друг стадий и за първи път сме на край. Познавам добре играта му и съм сигурен съм, че ще опита нещо друго, ще бъде по-агресивен и ще рискува повече “, счита Григор Димитров.
Финалът в Лондон е довечера от 20.00 часа българско време.
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!
Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!
За реклама виж - https://petel.bg/advertising-rates.html
Източник: petel.bg
КОМЕНТАРИ




