Най-добрият български тенисист Григор Димитров трябваше да се провре през

...

Григор за 15 секунди: Ти си виновен, спирам, добре, ще играя

Най-добрият български тенисист Григор Димитров трябваше да се провре през иглени уши за мястото си на четвъртфиналите в Барселона, откакто близо три часа се бори с Малек Жазири за триумфа със 7:5, 3:6, 7:6(8). Хасковлията бе съществено ощетен от съдията на стола в първия сет, когато трябваше да реализира пробив, само че вместо това реферът се довери на неверен отпечатък на корта и присъди точка на Жазири.

Grigor went from " It's your fault. Sorry, I'm gonna stop right now " to " OK, I'm playing " in 15 seconds

(@TennisTV) pic.twitter.com/WjZyqtJSSz
— Oleg S. (@AnnaK_4ever) April 26, 2018
Това обяснимо вбеси Димитров и той неколкократно се опита да разубеди съдията, само че безуспех. В рамките на 15 секунди българинът първо упрекна съдията, че е отговорен за загубата на точката, след това се запъти към скамейката си и съобщи, че стопира да играе, а незабавно по-късно сподели, че продължава мача.