Най-добрият български тенисист Григор Димитров сложи край на серията си

...

Григор Димитров с първа победа от август насам

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постави завършек на серията си от три следващи загуби и реализира първа победа от 30 август насам.

В първия кръг на шампионата от сериите АТП 500 в зала във Виена Димитров победи с 6:3, 6:4 бразилеца Тиаго Монтейро. Мачът продължи единствено час и 15 минути, като Димитров, който неотдавна още веднъж работи с Дани Варверду, сподели много добра и постоянна игра.

За класирането си във втория кръг Димитров ще вземе 45 точки за международната класация и 34 355 евро от наградния фонд, който доближава общо 2 349 180 евро.

Следващият противника на българина ще бъде поставеният под номер 3 в схемата Андрей Рубльов. Досега двамата са играли пет пъти между тях, като Рубльов води с 3:2 триумфа. Последната им среща бе тази година на четвъртфиналите в Индиън Уелс, когато руснакът победи в два сета.