Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг

...

Григор Димитров се измъчи срещу французин в Мадрид

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на шампионата на клей от сериите " Мастърс " в испанската столица Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро.
 Григор Димитров отпадна в първия кръг на двойки на шампионата в Мадрид

Димитров и Алекс де Минор (Австралия) изгубиха от Натейниъл Лемънс и Джаскън Уитроу (САЩ) с 6:7(6), 6:7(5) за 105 минути.

Поставеният под номер 26 Димитров започва с победа над французина Грегоар Барер със 7:6(6), 7:6(2) след съвсем два часа игра. Двамата сервираха доста солидно през цялата среща.

31-годишният хасковлията даже не стигна до опция за пробив, а в това време отрази и петте шанса на противника да вземе подаването му, четири от които в осмия гейм на втората част, който българинът измъкна от 15:40.

В първия тайбрек четвъртфиналистът в конкуренцията през 2015 година Димитров отрази сетбол при 5:6 точки и с три следващи разигравания стигна до триумфа. Във втория тайбрек пък той дръпна с 6:1 точки и осъществя втория си мачбол.

Така българинът си обезпечи 48 835 евро и 45 точки за международната класация, в която заема 32-ото място.

Той чака спечелилия от дуела сред защитаващия купата си лидер в схемата и номер 2 в света Карлос Алкарас (Испания) и Емил Руусувуори (Финландия).