Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртия кръг

...

Григор Димитров отново с категорична победа, класира се на осминафинал в Маями

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртия кръг (осминафинал) на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите " Мастърс " в Маями (САЩ) с награден фонд от 8,9 милиона $.
Прочетете още
В дуел от третия кръг първата ракета на България реализира безапелационна победа над 56-ия в международната класация Яник Ханфман (Германия) с 6:1, 6:0 единствено за 46 минути игра в един от най-хубавите си мачове за сезона. Димитров доближава до тази фаза на шампионата в Маями за трети път в кариерата си след 2012-а и 2016 година.

Следващият противник на 11-ия подложен българин ще бъде осмият в схемата поляк Хуберт Хуркач. Димитров има четири победи от четири мача против него.

Срещата бе първа сред Григор Димитров и 32-годишния Яник Ханфман. Българският тенисист реализира ранен пробив и поведе с 3:0. Германецът взе първия си и единствен гейм, с цел да понижи изоставането си на 1:5, само че Димитров затвори първия сет при първата си опция за 6:1 единствено за 24 минути.

Серията на Димитров от общо девет следващи гейма, след три от края на първата част, продължи с нови шест във втория сет и той стигна до триумфа със зрелищното 6:0. Българинът загуби единствено 6 точки във втората част.

Димитров осъществя повече печеливши удари (12-6), направи по-малко двойни неточности (1-3) и по-малко непредизвикани неточности (4-11). Освен това той завоюва впечатляващите 91% от точките си на първи сервис (21/23) против 55% за Ханфман, който не стигна до нито една точка за пробив.

Противникът на Григор Димитров в разногласието за постигане до четвъртфиналите - Хуберт Хуркач малко по-рано отстрани американеца Себастиан Корда със 7:6(5), 6:7(5), 6:3 в мач, траял два часа и 18 минути.
Източник: trafficnews.bg