Най-добрият български тенисист Григор Димитров прегази само за 47 минути

...

Гришо включи турбото и даде само един гейм на германец в Маями

Най-добрият български тенисист Григор Димитров прегази единствено за 47 минути 56-ия в света немец Яник Ханфман с 6:1, 6:0, с цел да се класира за трети път в кариерата си за осминафиналите на “Мастърс ”-а в Маями.

Гришо беше унищожителен на корта и не просто загуби единствено един гейм, само че и не даде никакви шансове на съперника да си намерения, че може да завоюва рутинно разиграване, написа " Спортал ".

Разликата в класите беше толкоз сериозна, че някой можеше да си намерения, че Ханфман има физически проблеми. Самият Димитров го попита след края на мача дали е бил добре, а германецът отговори красноречиво: “Прекалено добър си за мен ”. Във втория сет българинът загуби общо шест точки.

В идващия кръг Григор Димитров ще се изправи против Хуберт Хуркач, победил Себастиан Корда  със 7:6 (7:5), 6:7 (5:7), 6:3.
Източник: petel.bg