Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвътфиналите на турнира

...

Григор отпадна в Делрей Бийч

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвътфиналите на шампионата на твърда настилка в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 664275 $.

Поставеният под номер 3 Димитров, който се включи в конкуренцията с " уайлд кард ", претърпя проваляне от австралиеца Джон Милман с 4:6, 4:6 за 95 минути.

Двубоят стартира равностойно, само че в седмия гейм 30-годишният хасковлия трябваше да осъществя поврат от закъснение от 15:40 при личен сервис. При 4:4, обаче, българинът не устоя и загуби подаването си, което се оказа решаващо за изхода на първия сет.

Димитров започва чудесно втората част и дръпна с 3:0, само че 91-ият в света сега Милман бързо изравни за 3:3, а по-късно още веднъж осъществя брейк в деветия гейм и незабавно по-късно затвори мача при подаването си.

Хасковлията проработи 17950 $ и 45 точки за международната класация, в която заема 26-ото място, само че не съумя да стигне до втори полуфинал през сезона след шампионата в Мелбърн при започване на януари.
Източник: tribune.bg