Най-добрият български баскетболист Александър Везенков за първи път не отбеляза

...

За първи път откакто е в НБА Везенков не успя да вкара точка

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков за първи път не означи точка в среща от НБА. Припомняме, че Везенков е едвам вторият българин в Лигата на извънземните. Неговият отбор Сакраменто Кингс загуби от Хюстън Рокетс със 107:89 като посетител в среща от 5-ия кръг в НБА.
Прочетете още
Везенков игра 10 минути и приключи с 1 битка, 1 чадър и 1 открадната топка, само че не съумя да приключи с точка.

Това беше и най-слабият мач на Сакраменто от началото на сезона.

Хюстън поведе с 33:19 след първата четвърт, втората приключи 34:26 за Сакраменто, а по-късно гостите завоюваха и третата част с 15:12. В последната обаче домакините бяха безапелационни - 36:21 и завоюваха със 107:89.

Малик Монк приключи с най-вече точки за Сакраменто с 18 точки.

Дилън Брукс стана най-резултатен за Хюстън с 26 точки.

В идващия си мач Сакраменто още веднъж играе против Хюстън Рокетс, само че този път като хазаин, а дуелът е на 7 ноември от 3:00 б.в.
Източник: trafficnews.bg