Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и неговият Олимпиакос победиха

...

Везенков и "Олимпиакос" удариха шампиона на Евролигата

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и неговият " Олимпиакос " победиха първенеца в Евролигата! Гръцкият гранд се наложи трагично с 87:85 над гостуващия " Анадолу Ефес ".

Инфарктният триумф пристигна след продължения и тройка със сирената на Костас Слукас. Именно той бе най-резултатен за " Олимпиакос " с 23 точки, а Везенков способства с 16 точки и 8 битки. За турците над всички бе Тибор Плайс с 14 точки.
Снимка: Getty Images

Така " Олимпиакос " записа втора поредна и общо 14-а победа от началото на сезона в Евролигата, в който позволи и 9 загуби досега. " Анадолу Ефес " е с баланс от 12-12.

Днес отборът от Пирея имаше задатък от 26:17 след първата четвъртина, само че на полувремето преднината му беше стопена единствено до точка при 42:41. Оттам нататък играта бе равностойна и се движеше най-вече панер за панер, а разногласието навлезе в продължения.

" Олимпиакос " губеше с точка секунди преди края, само че тогава блесна Слукас, който означи тройка в сетния момент.

В идващия кръг Везенков и компания одобряват " Олимпия " Милано, до момента в който " Анадолу Ефес " е хазаин на " Макаби " Тел Авив.

Източник: btvnovinite.bg