Най-добрият български баскетболист Александър Везенков дебютира официално за тима на

...

Александър Везенков направи официален дебют за Сакраменто Кингс в НБА

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков дебютира публично за отбора на Сакраменто Кингс в Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада.

Везенков игра 15:36 минути при успеха на отбора като посетител на Юта Джаз със 130:114 в първия мач за „ кралете “ от новия сезон, съобщи Българска телеграфна агенция.

Така той публично стана вторият българин, играл в Националната баскетболна асоциация, след Георги Глушков, който през 1985 година дебютира за Финикс.
Везенков се появи в игра като запаса в средата на първата част и секунди по-късно вкара тройка за 20:18. Той приключи дуела с 8 точки, 2 битки и 2 отнети топки.
Харисън Барнс вкара 33 точки за триумфа на Сакраменто, Домантас Сабонис добави 22 точки, 12 битки и 5 асистенции, а Де’Арън Фокс се отличи с 18 точки, 5 битки и 6 асистенции. Кийгън Мъри записа 15 точки и осем битки.

Сакраменто, който направи първото си присъединяване в плейофите от 17 години предходната пролет, водеше съвсем през целия дуел. Барнс вкара 27 точки през първото полувреме, с цел да помогне на Кингс да излязат напред със 72:58 на почивката.

Джордан Кларксън беше най-резултатен за „ джазмените “ с 24 точки и 6 асистенции. Лаури Марканен добави 19 точки и 10 битки. А Джон Колинс означи 15 точки и 11 битки в първия си мач за Юта.

„ Кралете “ поведоха със 7:0 в началните минути, само че домакините направиха поврат при 18:17. Везенков отговори с тройка, с цел да даде началото на серия от 15:3 за отбора.

Барнс вкара 14 точки, с цел да изведе гостите до безапелационна преднина на полувремето. Сакраменто не отстъпи през третата четвърт, вкарвайки 33 точки, с цел да премине границата на 100 много преди последната четвърт и имаше задатък от 105:87 преди последната част.

След като „ кралете “ стигнаха до най-голямата си преднина при 110:87 при оставащи 10:43 до края, играчите на Юта понижиха изоставането си до 99:112 след тройка на Кларксън.

Сакраменто постави завършек на щурма на своя противник с помощта на четири следващи точки на Сабонис, в това число два наказателни удара.

Следващият мач на Кингс е на 28 октомври от 5:00 часа сутринта българско време, когато отборът посреща Голдън Стейт Уориърс.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg