Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се класира за полуфиналите на

...

Виктория Томова се класира за финалното каре на турнир в Рабат

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се класира за полуфиналите на шампионата на клей в Рабат (Мароко) от сериите WTA 250.

Първата ракета на България победи 78-ата в международната класация Лаура Зигемунд (Германия) с 6:4, 6:3 след час и 57 минути игра.

На два пъти 84-ата в света Томова изпусна преднина от един пробив в първия сет против германката, само че реализира трети пробив за задатък от 5:4, след което завърши сполучливо сета с 6:4.

Втората част стартира с замяна на пробиви, след което Виктория Томова дръпна с 4:2. Зигемунд понижи за 3:4, само че с два поредни гейма българката стигна до крайното 6:3.

За успеха си на четвъртфиналите Томова проработи 98 точки за ранглистата.

За място на финала българската тенисистка ще спори против победителката от мача сред четвъртата сложена Лучия Бронзети (Италия) и американката Пейтън Стърнс.