Най-близко до нас стои програмно правителство от лицата, които имат

...
Най-близко до нас стои програмно правителство от лицата, които имат
Коментари Харесай

Величие застава зад програмно правителство с ясни приоритети, задачи и цели 

Най-близко до нас стои програмно държавно управление от лицата, които имат най-голямото доверие да го сформират. Ако се стигне до връчването на мандат до нас, ние ще подходим по същия метод и ще бъде отговорност да предложим програмно държавно управление, тъй като от проблемите, които предстоят, най-важни са задачите. Това съобщи ръководителят на ПГ на " Величие " Николай Марков по време на консултациите при президента Румен Радев за сформиране на държавно управление, съобщи кореспондент на " Фокус "

" Виждам от ден на ден хора в Народното събрание, които не желаят да носят отговорност и трансферират отговорността върху други институции или сред себе си ", добави водачът на най-малката политическа мощ в Народното събрание. 

Николай Марков съобщи, че от " Величие " са упорствали за среща с Бойко Борисов, с цел да имат изясненост какви са задачите на първата политическа мощ за излъчването на държавно управление. 

Не бяхме чути, тъй като такава среща беше отхвърлена. Нямаме изясненост по това какво ше прави това държавно управление, какви задължения поема. Посланията бяха чисто официални - ще подкрепите ли, няма ли да подкрепите ", изясни Марков. И продължи: " Не можем да подкрепим или да не подкрепим незнанието си ". 

Председателят на ПГ на " Величие " съобщи, че формулата за съставяне на експертно държавно управление е " криене от отговорност ".

" Смятаме, че това е тип популизъм или измама и липсва директната отговорност на субектите, които са ангажирани с тези задания ", сподели още той. 

" Величие " нямат искания да получат третия мандат, стана ясно от изявлението на Марков.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР