Наводненията в Царево от преди месец са нанесли щети за

...
Наводненията в Царево от преди месец са нанесли щети за
Коментари Харесай

Потопът в Царево нанесъл щети за 60 млн. лв.

Наводненията в Царево от преди месец са нанесли вреди за близо 60 милиона лв. . Това съобщи пред БНР кметът на града Георги Лапчев.

Той разясни, че 37-38 млн. лева са нужни за незабавни поправки. Лапчев уточни, че се надява всичко да бъде отремонтирано за новия летен сезон.

Малко повече от месец след потопа па Южното Черноморие, Царево и другите наранени обитаеми места не са се възстановили изцяло. Георги Лапчев разясни, че е са възобновени връзките, има ток и вода и остава да бъдат поправени инфраструктурните вреди.

По думите му най-спешни са стените на околните язовири и мостовете, които са в неприятно положение. Кметът посочи, че по някои от тях е неразрешено да се минава от основание за сигурност.

Лапчев съобщи, че по дарителската сметка на Община Царево са събрани малко над 300 000 лв. . Той акцентира, че средствата ще бъдат изразходвани със единодушието на Общинския съвет.

Припомняме, че на 5 септември. Най-силно наранена бе община Царево. Водното бедстие взе. Ведомствената в Народно събрание се събра, с цел да реши по какъв начин да помогне на засегнатите региони. 
 Пускат придвижването по обходния път при пропадналия след потопа в Царево мост
Пускат придвижването по обходния път при пропадналия след потопа в Царево мост

По него е разрешено придвижването за всички типове транспортни средства
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР