Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години,

...

България U17 завърши със загуба на евроквалификацията, ще играе във втория кръг

Националният волейболен тим на България за девойки до 17 години, воден от Теодора Бечева, приключи със загуба на квалификацията за Европейското състезание през 2020 година. Младите " лъвици " отстъпиха на Сърбия с 0:3 (15:25, 16:25, 8:25) в последния си мач от зоналната подготовка за Евроволей 2020, игран този следобяд в турския град Балъкесир.

Така българките приключиха на последното 5-о място в групата без нито една победа. Сърбия е отпред във краткотрайното класиране с 3 победи от 3 мача и 9 точки, само че преди изиграването на втората среща през днешния ден сред домакините от Турция и Румъния. По този метод България ще се бори за място в шампионата на Стария континент във втория кръг на квалификациите през април идната година, дружно с останалите три отбора в групата. Утре (30 ноември) Сърбия пък се изправя против Турция в борба за първото място в класирането и директна квота за Евроволей 2020.

Първата част започва равностойно, след което сръбкините поеха самодейността и закономерно поведоха в резултата след 25:15. Под диктовката на Сърбия мина и втория гейм - 25:16. В третия гейм младите сръбски волейболистки имаха цялостно преимущество и оставиха българските си съпернички едвам на 8 точки за крайното 3:0.

Най-резултатна за българския тим бе Маргарита Узунова с 8 точки (2 аса, 32% ефектовност в офанзива и 25% положително посрещане). За отбора на Сърбия Александра Ужелац бе над всички със 17 точки (1 блок, 4 аса и 63% успеваемост в атака) за успеха.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:15, 25:16, 25:8)
СЪРБИЯ: Нина Мандович 5, Александра Ужелац 17, Стефана Пакич 11, Ксения Томич 6, Ива Сучурович 4, Хена Куртагич 11 - Аня Куюнджич-либеро (Ана Ярамазович. Йована Зеленович 2, Аня Зубич, Уна Ваягич 5, Ивона Лазович)
Старши треньор: ЙОВО ЧАКОВИЧ
БЪЛГАРИЯ: Маргарита Гунчева, Ива Дудова 4, Маргарита Узунова 8, Виктория Коева 3, Ивана Ефремова 1, Цветомира Миткова 3 - Марина Анастасия Карапаунова-либеро (Михаела Харизанова 1, Радостина Ананиева 1, Алина Атанасова 3, Христина Пеева, Андреа Цветкова-либеро)
Старши треньор: ТЕОДОРА БЕЧЕВА.