Националният волейболен отбор на България за девойки до 16 години,

...
Националният волейболен отбор на България за девойки до 16 години,
Коментари Харесай

Девойките до 16 години заминаха за Балканиадата в Сърбия

Националният волейболен тим на България за девойки до 16 години, който е воден от Диян Боюклиев, отпътува за Сърбия, където стартира присъединяване в Балканиадата, която се явява и първи кръг от европейските квалификации.

Турнирът е от през днешния ден (9 март) до 13-и (събота) в сръбския град Върнячка Баня. Съперници на България са домакините, Румъния, Турция и Северна Македония. Отборите играят всеки против всеки. Само спечелилият получава директна квота за ЕвроВолей. Останалите тимове в класирането ще имат втори късмет на спомагателни квалификации през май.

България стартира във втория ден на Балканиадата, на следващия ден (10 март) от 17,30 часа българско време, с мач против Северна Македония. На 11 март (четвъртък) следва среща с домакините от Сърбия, на 12 март (петък) се изправяме против Турция, а в последния ден (събота, 13 март) волейболистките ни излизат против Румъния.

Съставът на България за Балканиадата:

Разпределителки:
Маргарита Гунчева (Марица)
Киара Андонов (ЦПВК)

Диагонали:
Ива Дудова (Марица)
Рая Евлогиева (Левски)

Посрещачи:
Мария-Габриела Миличевич (Марица)
Михаела Иванова (Марица)
Диана Борисова (Марица)

Центрове:
Елена Коларова (Дея волей)
Кая Николова (ЦПВК)
Венеса Радева (ЦПВК)

Либера:
Йоана Докова (Марица)
Йоана Пиралкова (ЦПВК)
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР