Националният тим на Швейцария надигра с 2:0 като гост Грузия

...

Швейцария се справи с Грузия като гост

Националният отбор на Швейцария надигра с 2:0 като посетител Грузия в първата среща от квалификационна Група “D” за Евро 2020. Швейцарите взеха трите точки след мощно второ полувреме, в което имаха значително голови положения и осъществиха две попадения. В 57-ата минута Стивен Цубер получи топката от Брийл Емболо и с обмислен шут към границата на наказателното поле изведе швейцарците напред в резултата. Точка на разногласието постави Денис Закария, който стана създател на втория гол. Резервата Албиан Айети бе изведен очив очи с грузинския пазач Гьорги Лория, само че не съумя да го преодолее. Топката обаче се озава в Закария и той с лекост я изпрати във вратата.
Die Schweiz gewinnt in Georgien mit 2:0
La Suisse s'impose 2:0 en Géorgie
La Svizzera vince 2:0 in Georgia#GEOSUI #EURO2020 #HoppSchwiiz #HopSuisse #ForzaSvizzera #HopSvizra pic.twitter.com/MXO2b5IPWw
— nationalteams_SFVASF (@SFV_ASF) March 23, 2019 Другите три тима в тази група са Дания, Ейре и Гибралтар. В 19,00 часа ирландците гостуват на Гибралтар, а Дания почива.

ГРУЗИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 0:2 0:1 Цубер (57) 0:2 Закария (80)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 1 кръг, събота 23 март  Грузия 0:2краен резулат  Швейцария