Националният тим на България за девойки до 17 г. отстъпи

...

Девойките на България до 17 г. загубиха от Швейцария на старта на футболните евроквалификации

Националният отбор на България за девойки до 17 година отстъпи на Швейцария с 0:2 в първия си дуел от квалификациите от група А5 за Евро 2024. При малко повече късмет девойките на селекционера Ангел Славов можеха да се поздравят най-малко с тъждество, само че нямаха шанс при няколко преференциални обстановки за гол, изключително преди почивката. Двубоят се игра на стадион „ Албена 1 “ в курортния ни град.

Силният отбор на Швейцария съумя да поведе в 15-тата минута с попадение на Еберзолд, след което българският тим пропусна две чудесни благоприятни условия посредством Теодора Митова и още една, разкрила се пред Гергана Георгиева. Съперникът въпреки всичко съумя да се отдръпна с преднина на почивката, а през втората част дуелът продължи да бъде оспорван. В края Келер означи второ попадение за Швейцария, с което подпечата триумфа на гостите.

Следващият дуел на България е също против доста стойностен противник – Нидерландия. Мачът ще се играе на 15 октомври от 15:30 ч. още веднъж в Албена.

Съставът на България: 1. Огняна Бургоджиева, 5. Гергана Халянова, 16. Ана Церовска, 2. Елена Каменова, 4. Ивана Чалъкова, 14. Андреа Бояджиева (56 – 22. Румяна Дамбалова), 9. Никол Диманова (55 – 11. Катерина-Мария Равначка), 10. Гергана Георгиева (70 – 15. Весела Калинова), 7. Моника Балиова, 8. Мирела Петрова (55 – 17. Ния Дулева), 13. Теодора Митова (79 – 6. Тереза Попова).