Националният тим на България за девойки до 16 г. започна

...

Девойките на България до 16 г. победиха Северна Ирландия в Албена

Националният отбор на България за девойки до 16 година стартира сполучливо присъединяване си на интернационалния шампионат под егидата на УЕФА в Албена.

Днес нашите девойки завоюваха с 1:0 над коравия отбор на Северна Ирландия с попадение на Гергана Георгиева, която се разписа още в 5-тата минута със мощен изстрел непосредствено от фаул.

Ранното попадение вдъхна убеденост на българския тим, който продължи да основава положения пред вратата на противника. Никол Диманова и Катерина-Мария Равначка имаха още 3 голови благоприятни условия до почивката, само че макар че резултатът не бе изменен, България продължи да господства.

В края на дуела резервата Теодора Митова искочи сама против вратаря на Северна Ирландия, само че не съумя да уцели вратата.

В идващия си дуел от конкуренцията България излиза против Черна гора на 16 март от 15 ` още веднъж в Албена.
Източник: lupa.bg