Националният отбор по футбол за жени на Германия победи Испания

...

Германия победи Испания и се класира за 1/4-финалите на ЕП за жени

Националният тим по футбол за дами на Германия победи Испания с 2:0 и си обезпечи присъединяване в директните елиминации на Европейското състезание, което се организира в Англия.

Бундестимът реализира триумфа с помощта на попадения на Клара Бюл и Александра Поп. При първия ранен гол виновност имаше вратарката на Испания Сандра Паньос. Германия към този момент е в серия от 7 мача без зауба от испанките - 4 победи и 3 равенства.

Тимът на Испания страда без звездата си Алексия Путеяс, а Германия си обезпечи първото място в Група B и по този метод избегна конфликт с домакина Англия на четвъртфиналите.

В по-ранния мач тимът на Дания се наложи над Финландия с 1:0 с попадение на Перниле Хардер 20 минути преди края на мача. Датчанките ще се борят за второто място в групата против Испания в последния си мач.