Националният отбор по баскетбол на България за юноши до 18-годишна

...

Баскетболните национали до 18 г. постигнаха първа победа на европейското първенство

Националният тим по баскетбол на България за юноши до 18-годишна възраст започва с победа присъединяване си на европейското състезание в Португалия. Тимът победи, въпреки и не доста елементарно, Швейцария с 85:77.

Българите стартираха тежко дуела и разрешиха на противника да води в резултата през цялата първа четвърт. До почивката обаче избраниците на Асен Николов се съвзеха, а в третата четвърт нанесоха своя удар със мощна серия. Финалният взлом на швейцарците не бе задоволителен за поврат.

Александър Гавалюгов бе покрай трипъл-дабъл в мача. Гардът приключи със 17 точки, 9 битки и 8 асистенции. Капитанът Момчил Кадиев пък бе най-полезен за нашите също със 17 точки и по 7 битки и асистенции. Добър мач изиграха и Иво Корестилов и Максим Бочев, които вкараха по 14 точки.

В събота, 22 юли, в 22:30 часа, отборът излиза против Белгия.