Националният отбор на Япония стартира с победа участието си в

...

Япония премина през лудо първо полувреме, за да наложи волята си над Виетнам

Националният тим на Япония започва с победа присъединяване си в шампионата за Купата на Азия. " Самураите " имаха мъчно тестване, побеждавайки бойкия отбор на Виетнам с 4:2.

Трите точки за играчите на Хаджиме Мориясу обаче не пристигнаха по никакъв начин елементарно. Всичко потегли привидно съгласно упованията, откакто Минамино вкара за 1:0 в 11-ата минута. Изненадата обаче настъпи през идващите 20, когато селекцията на Филип Трусие реализира ефектен поврат.
 Японски защитник на Арсенал: Искам Купата на Азия да се играе през юни!

" Не знам за какво се играе през януари "

Нгуен изравни след центриране от корнер в 16-ата, а в 33-ата огромната изненада сътвори Фам Туан Хай. Въпросният се възползва от неприятна реакция на вратаря Зион Сузуки и се разписа от непосредствена непосредственост.

Макар, че до почивката оставаше четвърт час, времето се оказа изцяло задоволително за японците също да сътворят поврат. Минамино с втория си гол в мача направи 2:2 в 45-ата, а в четвъртата минута на добавеното време Накамура осъществя ужасно попадение с обмислен изстрел от границата на наказателното поле.

През второто полувреме обстановката на стадион " Ал Тумама " в Доха бе надалеч по-спокойна, а Япония подсигури трите точки с още един голов изстрел. Той беше дело на появилия се като промяна Аясе Уеда в 85-ата минута.

Другите тимове в тази група D са Ирак и Индонезия.
 Умарбаев с цялостен мач при дебюта на Таджикистан в шампионата за Купата на Азия

Двубоят против Китай приключи 0:0