Националният отбор на Турция победи с 2:0 като гост Андора

...

Без напрежение Турция взе своето в Андора.

Националният тим на Турция победи с 2:0 като посетител Андора в последния дуел и за вата отбора в евроквалификационния цикъл. Головете за триумфа за отбора на Сеньол Гюнеш означи Енес Юнал в 17-ата и в 21-ата минута от дузпа.

Резултатът бе открит в 17-ата минута. След дълго разиграване пред наказателното поле на домакините топката бе подадена наляво към Йомер Байрам, който центрира в пеналтерията и вратаря Хосеп Гомеш буксира, само че право в тялото на Енес Юнал и кълбото влетя в мрежата.

Три минути по-късно още веднъж той се разписа от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушаване точно против централния нападател на турците от страна на стража на Андора.

Така южните ни съседи приключват на втора позиция в група Н с актив от 23 точки, на 2 от първия Франция. Андора приключват на пето място с 4 точки.

Футоблистите на Гюнеш към този момент си бяха резервирали билетите за Евро 2020 след нулевото тъждество против Исландия в предходния си дуел.