Националният отбор на Северна Македония продължава да впечатлява с възхода

...

Северна Македония демонстрира силата си и в Лига на нациите

Националният тим на Северна Македония продължава да впечатлява с възхода си в европейския футбол. След като " рисовете " се класираха за идния континентален конгрес, момчетата на Игор Ангеловски са покрай това да завоюват и групата си в Лига на нациите.

Този следобяд съседите ни надиграха Естония с 2:1 и поведоха в група 2 на Дивизия С. Това теоретично ще им разреши нанагорнище в по-горна дивизия и късмет за класиране на Мондиал 2022.
 Къде играят националите на Северна Македония?

Има и твърди запаси, както и играчи от втора дивизия

Резултатът в Скопие бе открит от добре познатия у нас Иван Тричковски в 29-ата минута, а асистенцията бе дело на някогашния състезател на Берое - Стефан Спировски. Естонците се върнаха в мача с настъпването на 52-ата минута, когато голмайсторът им Сапинен изравни.

Победата въпреки всичко отиде в актива на Северна Македония. А в воин за " рисовете " се трансформира нападателят на френския Шамбли - Влатко Стояновски.

За срещата през днешния ден отмора получиха някои от огромните водачи на отбора, измежду които Алиоски и Горан Пандев.

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ - ЕСТОНИЯ 2:1

1:0 Тричковски (29 " ), 1:1 Сапинен (52 " ), 2:1 Стояновски (68 " )