Националният отбор на Северна Македония постигна най-големия успех в историята

...

Северна Македония се класира за Евро 2021

Националният тим на Северна Македония реализира най-големия триумф в историята си, откакто победи Грузия с 1:0 като посетител във финалния плейоф за присъединяване на финалите на Евро 2021. По този метод Северна Македония се класира за Европейското състезание идващото лято и за първи път ще взе участие във финалите на огромен футболен конгрес.В Тбилиси един против различен се изправиха два тима, които търсеха дебютно присъединяване на Европейско състезание, само че намиращият се в добра форма отбор на Северна Македония съумя да стигне до триумфа, записвайки седми следващ мач без загуба. След нулево първо полувреме, в което домакините имаха леко преимущество, на сцената излезе легендата на македонския футбол Горан Пандев. 37-годишният нападател, който завоюва Шампионската лига с Интер през 2010 година, съумя да вкара единствения гол в мача, завършвайки добра композиция на своя отбор в 56-та минута. До края на дуела възпитаниците на Игор Ангеловски се защитаваха добре и не позволиха изравнителен гол, като по този метод стигнаха до най-ценния триумф в историята си.

Така Северна Македония стана крайният победител в четвърти поток на шампионата Лига на нациите и си обезпечи място на Евро 2021, което ще се организира в няколко европейски града идващото лято. Северна Македония попада в група С на Евро 2021, дружно с тимовете на Нидерландия, Украйна и Австрия, като по предварителна стратегия мачовете би трябвало да се проведат в Амстердам и Букурещ.

Източник: cross.bg