Националният отбор на САЩ записа трети пореден мач без победа

...

Проблемите на САЩ в квалификациите за Русия 2018 продължaват

Националният тим на Съединени американски щати записа трети следващ мач без победа в квалификациите за международното състезание в Русия през 2018 година Американските футболисти приключиха 1:1 при гостуването си на Хондурас и оставят под опасност присъединяване си в мондиала.

Два кръга преди края на квалификациите в зона " КОНКАКАФ " Съединени американски щати заемат четвъртата позиция, която праща на бараж с петия тим от Азия - Австралия или Сирия.

Тимът, воден от Брус Арина, имат девет точки, с колкото е и петият Хондурас. Американците обаче имат преимущество поради разгрома с 6:0 в първия мач посред им.

Съединени американски щати бяха доста покрай загуба против Хондурас, която щеше доста да понижи възможностите му за класиране на международното. Домакините откриха резултата в 27-ата минута с гол на Ромел Киото и водеха до 85-ата минута. Боби Шоу Ууд въпреки всичко избави гостите от проваляне пет минути преди края на постоянното време.

В същото време Коста Рика си подсигурява минимум присъединяване в баража след 1:1 при семейството на водача Мексико. Костариканците се приближи на точка от директна квота за международното.

Мексиканците, които към този момент си осигуриха визи за Русия, остават отпред с 18 точки. Те не престават без загуба от началото на квалификациите.

Панама победи Тринидад и Тобаго с 3:0 и с актив от 10 точки към този момент заема последното място, което подсигурява непосредствено класиране за международното. Тринидад и Тобаго заема последното място с една победа и седем загуби в осемте си мача и на процедура загуби шансове да взе участие в Русия.
Източник: dnevnik.bg