Националният отбор на Сърбия победи по категоричен начин този на

...

Сърбия се разправи с Литва, Украйна едва не пострада срещу Люксембург

Националният тим на Сърбия победи по безапелационен метод този на Литва с 4:1 в среща от Група " В " на квалификациите за Евро 2020.

Балканският отбор осъществя три от попаденията си в границите на единствено четвърт час още през първото полувреме, с което реши мача.
 Снимка 428366
Източник:

Митрович даде старта с гол в 20-ата минута, а малко по-късно и удвои преднината за състава си. След почивката Йович откри задачата за 3:0, преди Новиковас в 71-ата минута, от дузпа, да вкара за 1:3. В добавеното време Адем Ляич беше прецизен за крайното 4:1.

В различен мач от групата Украйна завоюва с 1:0 против Люксембург, с което към този момент се радва на 10 точки от четири срещи от този стадий на конкуренцията.
 Полша още веднъж без конкуренция, новото и остарялото потомство един до друг към следващия триумф

Словения най-сетне победи

Нападателят на Гент Роман Яремчук вкара с глава още в 6-ата минута, а незабавно по-късно домакините удариха и греда. Гол на Люксембург пък не беше зачетен поради засада.

Лидер в групата са украинците с 10 точки. В идващия кръг на 7 септември Литва приема Украйна, а Сърбия е хазаин на Португалия.