Националният отбор на Русия победи с 4:0 Сърбия в контролна

...

Русия разби Сърбия в приятелски мач

Националният тим на Русия победи с 4:0 Сърбия в контролна среща, която се игра на " ВТБ Арена " в Москва.

Руснаците, които след началото на войната в Украйна бяха изхвърлени от шампионатите на ФИФА и УЕФА, не бяха играли с различен европейски противник от ноември 2021 година и изглеждаха оптимално решени да се потвърдят против един от участниците на Евро 2024 в Германия.

За успеха на домакините сериозна роля изигра и аленият картон на сръбския полузащитник Милан Гаич. В 21-вата минута халфът на ЦСКА Москва извърши нарушаване в личното си наказателно поле, което разреши на Антон Миранчук да открие от дузпа. Десет минути по-късно Максим Осипенко повиши на 2:0 в интерес на Русия.

Другите два гола в мача паднаха след почивката. В 55-ата минута Алексей Миранчук направи резултата типичен, а крайното 4:0 бе завършено от Иван Сергеев в добавеното време. Преди това гол на резервата Арсен Захарян бе анулиран поради засада.

Двубоят в Москва бе изгледан онлайн от външния министър на Русия Сергей Лавров, който бе в компанията на изпълняващия длъжността министър председател на Сърбия Ивица Дачич.