Националният отбор на Румъния постигна класическа победа с 3:0 при

...

Румъния се поизмъчи, но взе своето от Фарьорските острови

Националният тим на Румъния реализира класическа победа с 3:0 при гостуването си на Фарьорските острови, а с това резервира възможностите си за класиране на Евро 2020.

Северните ни съседи стигнаха до откриването на резултата едвам в 74-ата минута, когато Георге Пушкаш най-сетне разпечата на противника. Както нормално, след рухването на първия гол, за румънците стана по-лесно и Александру Митрица удвои. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешеру, който влезе като запаса в 65-та минута, оформи крайното 3:0 в последната минута.

С тази победа румънците събраха 13 точки и се нареждат на третата позиция във краткотрайното класирането на група F, с една точка зад Швеция. Фарьорите са на дъното без никакъв точков актив от седем мача.
Източник: fakti.bg