Националният отбор на Нова Зеландия записа комфортна победа със 111:81

...

Нова Зеландия разби Япония

Националният тим на Нова Зеландия записа удобна победа със 111:81 (29:29, 26:10, 27:22, 29:20) против Япония в група “O” от втората фаза за разпределението на местата от 17-о до 32-о на Световното състезание в Китай.

Япония съумя да се опълчи единствено през първата четвърт, успявайки да заличи задатъка от 12 точки на Нова Зеландия в края на частта - 29:29. През втората четвърт нов мощен взлом на новозеландците докара резултата до 55:39 след 20 изиграни минути. След почивката Япония не съумя да се оправдава, което разреши на Нова Зеландия да повиши задатъка си и да победи с крайното 111:81.

Кори Уебстър още веднъж бе над всички за новозеландците, завършвайки с 27 точки, 5 битки и 6 асистенции. Исак Фоту оформи “дабъл-дабъл” - 23 точки и 10 битки, Тай Уебстър се разписа с 15 точки и 6 асистенции, а Роб Лоу завърши дуела с 12 точки и 6 завършващи паса.

За японците най-силно се показа Ник Фацекаш - 31 точки и 9 битки.

Двата тима ще изиграят по още един мач от групата в понеделник - Япония се изправя против Черна Гора от 10:30 часа, а Нова Зеландия среща Турция от 14:30 часа.