Националният отбор на ДР Конго може да бъде отстранен от

...
Националният отбор на ДР Конго може да бъде отстранен от
Коментари Харесай

Националният отбор на Конго може да бъде отстранен от Световното заради епидемията от ебола в страната

Националният тим на ДР Конго може да бъде отхвърлен от Световното състезание по футбол заради епидемията от ебола в страната, оповестява ESPN.
Прочетете още
Според Андрю Джулиани, изпълнителен шеф на работната група на Белия дом за Световното състезание, тимът би трябвало да бъде под карантина в Белгия, където тренира и възнамерява да играе другарски мачове. В противоположен случай може да му бъде неразрешено да влезе в страните домакини на Мондиал 2026.

„ Ясно декларирахме на ДР Конго, че би трябвало да бъдат под карантина 21 дни, преди да могат да пътуват до Хюстън на 11 юни “, сподели Джулиани.

„ Уведомихме държавното управление, че тимът би трябвало да бъде под карантина или рискува да му бъде неразрешено да влиза в Съединени американски щати. Не може да бъде по-ясно. Искаме да подсигуряваме, че тази болест няма да влезе в Съединени американски щати или да се приближи до границите ни “, добави той.

Националният отбор на ДР Конго анулира подготвителния си лагер в Киншаса поради епидемията от ебола в страната и реши да го реалокира в Белгия. В груповата фаза на Световното състезание те ще се изправят против Португалия, Узбекистан и Колумбия. Планирано е да изиграят два мача в Съединени американски щати и един в Мексико. Турнирът ще се организира от 11 юни до 19 юли, а Канада също ще бъде негов хазаин. 
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР