Националният отбор на Конго може да бъде отстранен от Световното заради епидемията от ебола в страната
Националният тим на ДР Конго може да бъде отхвърлен от Световното състезание по футбол заради епидемията от ебола в страната, оповестява ESPN.
Прочетете още
Според Андрю Джулиани, изпълнителен шеф на работната група на Белия дом за Световното състезание, тимът би трябвало да бъде под карантина в Белгия, където тренира и възнамерява да играе другарски мачове. В противоположен случай може да му бъде неразрешено да влезе в страните домакини на Мондиал 2026.
„ Ясно декларирахме на ДР Конго, че би трябвало да бъдат под карантина 21 дни, преди да могат да пътуват до Хюстън на 11 юни “, сподели Джулиани.
„ Уведомихме държавното управление, че тимът би трябвало да бъде под карантина или рискува да му бъде неразрешено да влиза в Съединени американски щати. Не може да бъде по-ясно. Искаме да подсигуряваме, че тази болест няма да влезе в Съединени американски щати или да се приближи до границите ни “, добави той.
Националният отбор на ДР Конго анулира подготвителния си лагер в Киншаса поради епидемията от ебола в страната и реши да го реалокира в Белгия. В груповата фаза на Световното състезание те ще се изправят против Португалия, Узбекистан и Колумбия. Планирано е да изиграят два мача в Съединени американски щати и един в Мексико. Турнирът ще се организира от 11 юни до 19 юли, а Канада също ще бъде негов хазаин.
Прочетете още
Според Андрю Джулиани, изпълнителен шеф на работната група на Белия дом за Световното състезание, тимът би трябвало да бъде под карантина в Белгия, където тренира и възнамерява да играе другарски мачове. В противоположен случай може да му бъде неразрешено да влезе в страните домакини на Мондиал 2026.
„ Ясно декларирахме на ДР Конго, че би трябвало да бъдат под карантина 21 дни, преди да могат да пътуват до Хюстън на 11 юни “, сподели Джулиани.
„ Уведомихме държавното управление, че тимът би трябвало да бъде под карантина или рискува да му бъде неразрешено да влиза в Съединени американски щати. Не може да бъде по-ясно. Искаме да подсигуряваме, че тази болест няма да влезе в Съединени американски щати или да се приближи до границите ни “, добави той.
Националният отбор на ДР Конго анулира подготвителния си лагер в Киншаса поради епидемията от ебола в страната и реши да го реалокира в Белгия. В груповата фаза на Световното състезание те ще се изправят против Португалия, Узбекистан и Колумбия. Планирано е да изиграят два мача в Съединени американски щати и един в Мексико. Турнирът ще се организира от 11 юни до 19 юли, а Канада също ще бъде негов хазаин.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




