Националният отбор на България загуби от домакина Италия с 1:3

...

България U20 отстъпи пред Италия U20 в полуфиналите на Европейското

Националният тим на България загуби от домакина Италия с 1:3 (25:23, 17:25, 1825, 20:25) в полуфинална среща от Европейското състезание по волейбол за мъже под 20 години.

Така българите ще играят в неделя (25 септември) в дуел за бронзовите медали на шампионата против изгубилия от втория полуфинал сред Белгия и Полша, който стартира от 21 часа българско време довечера.

Българите започнаха решително и преобладаваха в първия гейм, като поведоха поредно с 16:8 и 21:15. Италианците понижиха до точка изоставането си при 22:23 и 23:24, само че волейболистите, водени от селекционера Мартин Стоев, удържаха триумфа в първата част с 25:23.

Във втория гейм тимът Италия взе самодейността и дръпна с 13:8 и 21:15 преди да изравни за 1:1 след 25:17.

България поведе с 5:3 точки в третата част, само че домакините обърнаха резултата в своя изгода и още веднъж взеха задатък от 8 точки при 16:8, а по-късно при 20:12, затваряйки гейма при 25:18.

И в четвъртия гейм италианците имаха предимство, като стигнаха до крайната победа след 25:20.

Най-резултатни за България бяха Георги Татаров и Александър Николов, които осъществиха надлежно 17 и 16 точки.

За отбора на Италия Алесандро Боволента се отличи с 27 точки за триумфа.