Националният отбор на България загуби драматично от Сърбия с 2:3

...

България изпусна да победи Сърбия

Националният тим на България загуби трагично от Сърбия с 2:3 (17:25; 25:23; 25:23; 21:25; 14:16) в "Арена Армеец " първия мач от шампионата в София от волейболната Лига на нациите. Това е втора загуба за възпитаниците на Пламен Константинов в шампионата след два триумфа и едно проваляне преди седмица в Китай, където победиха домакините и Аржентина, а изгубиха от Съединени американски щати.

България поведе с 4:2 първоначално след добра игра на сервис на Николай Учиков и двойна обсада. Единична обсада на капитана Виктор Йосифов направи резултата 7:3, а Виктор Йосифов даде задатък от 3 точки на България при първото техническо спиране - 8:5. Валентин Братоев осъществя точка за 9:6, само че последваха 5 следващи точки за сърбите, които обърнаха нещата в своя изгода - 9:11. “Плавите” дръпнаха с 5 точки при второто техническо спиране - 11:16, а слабата игра в офанзива на националните ни разреши на гостите да завоюват безапелационно първата част - 17:25 след офанзива на Марко Ивович по правата и допиране на топката по българската обсада, написа "Блиц ".

Във втория гейм националите ни поведоха и имаха задатък от три точки при първото техническо спиране - 8:5. Сърбите обаче изравниха при 9:9 и по-късно обърнаха нещата в своя изгода при 12:14, а втората техническа пауза пристигна при резултат 14:16. Геймът продължи да бъде равносилен. Скримо понижи на 20:21, а след тройна обсада България изравни на 21:21, след което съумя да завоюва тази част с 25:23.

След мощен сервис на Марко Ивович сърбите взеха две точки задатък на старта на третата част. Първото техническо спиране пристигна при задатък за Сърбия - 6:8. България изравни при 10:10 и поведе с 16:15 при втората техническа пауза след офанзива на Тодор Скримов, който по-късно направи и ас за 17:15. Пламен Константинов взе спиране при 21:20, а по-късно националите ни стигнаха до геймбол при 24:22 след ас на Тодор Скримов. Дражен Лубурич понижи на 24:23, само че след второто спиране за Пламен Константинов и офанзива на Николай Учиков геймът бе затворен при 25:23.

България изоставаше с 3:6 при започване на четвъртата част, само че Тодор Скримов редуцира разликата до една точка при 5:6, а при първото техническо спиране волейболистите на Пламен Константинов обърнаха нещата в своя изгода - 8:7. Родните "трикольори " изпуснаха самодейността и отстъпваха с 13:16 при втората техническа пауза, а по-късно и с 14:20. България понижи до 20:21 след ас на Георги Сеганов, само че след топка в навън на Николай Учиков сърбите стигнаха до геймбол и го завоюваха - 21:25.

Тайбрекът стартира впечатляващо за България и преднина от 8:4 след отлична офанзива на Учиков. Виктор Йосифов усили задатъка при 10:5. Последваха три поредни точки за сърбите при сервис на Ивович, а след отлична обсада на Валентин Братоев разликата бе 13:11. В края националите ни имаха два мачбола при 14:12, само че позволиха четири поредни точки на сърбите и паднаха с 14:16.

Днес България играе с Австралия, а в неделя против Русия.
Източник: fakti.bg