Националният отбор на България за младежи U20 записа нова победа

...

Националите по баскетбол U20 победиха Швейцария в контрола

Националният тим на България за младежи U20 записа нова победа в подготовката си преди европейското състезание в Дивизия B през идващия месец. В контролна среща, изиграна през днешния ден в Ботевград, отборът ни се наложи безапелационно над Швейцария с 81:60.

Гостите поведоха с 5 точки в средата на първата част, само че след мощни финални минути нашите обърнаха за 18:16. Разликата в интерес на България стана и двуцифрена, а на почивката отборът ни водеше с 42:31.

След паузата мачът продължи с ниска ефикасност, само че домакините поддържаха стабилен задатък и преди заключителната четвърт бяха напред с 58:44. В оставащото време преднината на българите надвиши 20 точки и те завоюваха без проблеми.

Илиян Пищиков вкара 13 точки за спечелилите, с 11 е Христо Бъчков.

Проверката бе четвърта за баскетболистите на Васил Христов, които преди този момент надделяха Унгария и Англия в Самоков и приключиха наедно с Нидерландия в Ботевград. След седмица националите ни ще имат две контроли в Русе против Португалия.