Националният отбор на България за мъже под 22 години победи

...

Националите по волейбол до 22 години не дадоха гейм на Унгария в мач за престиж

Националният тим на България за мъже под 22 години победи Унгария 3:0 (25:16, 25:18, 25:11) във втория си дуел от група " D " на европейската подготовка в зала " Христо Ботев ".

Така воденият от Найден Найденов отбор приключи с триумф, като завоюва мач за авторитет. Отборът ни остана втори в класирането с една победа, една загуби и 3 точки и загуби шансове за Европейското състезание в Полша. Първенец стана съставът на Франция с две победи и 6 точки. " Петлите " се класираха в разногласието за европейската купа.

Младите лъвове имаха водеща роля от самото начало на мача. Доминацията им бе явна и те завършиха дуела в три гейма без проблеми за 57 минути игра.

Най-резултатен бе Денис Карягин с 13 точки (3 аса, 3 блокади), Венислав Антон приключи с 12 точки (1 ас, 2 блокади). Самуил Вълчинов добави 10 точки (3 блокади). За противника Балинт Томаночи се разписа с 8 точки (1 блокада).