Националният отбор на България за мъже до 21 години победи

...

Гордост: България е трета на Световното по волейбол за мъже до 21 години

Националният тим на България за мъже до 21 години победи Аржентина и завоюва бронзовите медали на Световното състезание по волейбол в Бахрейн.

Възпитаниците на Андреа Буратини надвиха над своя противник с 3:0 (25:22, 28:26, 25:19).

20 години след бронза от шампионатa на планетата за мъже до 21 години през 2003-а, България още веднъж е в тройката на най-силните в света .

Най-големият триумф за страната е златото през далечната 1991 година в Кайро.

Този български отбор, който за последно играе в шампионати за подрастващи, се потвърди като част от елита. Преди две години същите момчета станаха втори на Мондиала до 19 години.
Българите започнаха чудесно срещата и поведоха рано в резултата. Те взеха задатък от 12:7 и без проблеми затвориха гейма с 25:22.

Във втората част националите поведоха още по-убедително при 15:9 и 17:11, а при 23:19 бяха покрай това да поведат с 2:0 гейма, само че не съумяха. Аржентинците изравниха при 24:24, след което се игра точна за точка до 26:26 преди тимът на България да завоюва две следващи изигравания и да се приближи на един гейм от успеха.

В третата част националите преобладаваха, водеха безапелационно в резултата, а при 24:18 съумяха да осъществят още първия си мачбол след сервис на Александър Николов и сполучлива офанзива на Георги Татаров.

Силен мач за българския отбор изиграха Георги Татаров, който приключи с 19 точки, Александър Николов с 16 и Венислав Антов с 14 точки.
За Аржентина се отличи Фаусто Диас с 11 точки.

Срещата за златото сред тимовете на Италия и Иран е от 20.00 часа довечера.
Източник: dariknews.bg