Националният отбор на България за жени загуби с 0:2 гостуването

...

Румънките ни биха на футбол

Националният тим на България за дами загуби с 0:2 гостуването си на Румъния в другарски дуел, игран в Букурещ. Двубоят бе последна подготовка преди дебютното присъединяване на „ лъвиците “ в УЕФА Лига на нациите през септември.

Тимът на селекционера Силвия Радойска започва доста добре дуела и владееше самодейността доникъде на първата част. Нашите девойки пресираха високо противника и стигнаха до няколко обстановки за гол, които обаче не съумяха да осъществят. След 30-тата минута домакините се активизираха и съумяха да поведат в резултата след сериозна неточност в нашата защита, довела до углавен удар, осъществен от Рус в 39-тата минута. В продължението на първото полувреме се стигна до втора дузпа в интерес на Румъния, отсъдена за много подозрително нарушаване на Йоана Станкова. Ватафу бе точна от бялата точка, с цел да усили преднината на домакините.

Втората част протече равностойно и с доста единоборства, само че двата отбора рядко стигаха до преференциални положения и разумно резултатът не бе изменен.

Стартов състав на България: 23. Виктория Иванова, 3. Яница Иванова, 4. Мариела Недева, 5. Нора Димитрова, 11. Кристиана Караиванова, 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 13. Александра Янева, 14. Димитра Иванова, 7. Евдокия Попадинова.
Източник: lupa.bg