Националният отбор на България за девойки спечели бронзов медала на

...

Националният отбор на България за девойки спечели бронзов медал на СК по естетическата гимнастика в София

Националният тим на България за девойки завоюва бронзов медала на Световната купа по естетическата гимнастика в столичната зала " Универсиада ". Националките получиха оценка от 18.600 точки през вчерашния ден, а през днешния ден за второто си изиграване бяха оценени с 18.800 точки. Така те събраха общ брой от 37.400 точки. Първоначално българките разделяха второто място с Виктория Стрела (Русия) с идентичен общ брой от 37.450 точки, само че малко преди награждаването стана ясно, че са трети поради неточност при преразглеждането на съдийските оценки. Така оженката на българките беше понижена от 18.850 на 18.800.

Националният тим за девойки е в състав Михаела Лилкина, Виктория Берова, Християна Ковачева, Мирияна Чолакова, Сияна Табакова, Добромира Ставрева, Екатерина Лобачова и Карина Нейкова със старши треньор Кристина Ташева. Това е първи подиум за българските девойки, които са дружно от 2017 година. Победител при девойките стана Виктория (Русия) с 37.700 (19.000 и 18.700).

Вторият български тим Етър Елит (Велико Търново) има общ брой от 31.050 (15.700 и 15.350). При дамите купата на Световната купа в София завоюва OVO Team (Финландия) със общ брой от 37.850 точки, пред Мадона (Русия) с 37.800 точки и Минетит (Финландия) с 37.450 точки. При дамите България нямаше тим.

Снимки: Sportal.bg