Националният отбор на България за девойки под 19 години тръгна

...

Волейболистките на България U19 с тежка загуба от Турция на Балканиадата в Румъния

Националният тим на България за девойки под 19 години потегли със загуба на Балканиадата в Румъния. Воденият от Мила Кьосева отбор отстъпи на Турция с 0:3 (13:25, 12:25, 22:25) в първия мач от група А на конкуренцията, изигран в град Миовени.

На 11 август (четвъртък) младите " лъвици " срещат домакините от Румъния, в 17:30 часа.

Туркините преобладаваха изцяло в първите две елементи и поведоха елементарно в мача. В третия гейм двата тима играха равностойно, като за малко нашите девойки даже излязоха напред. Впоследствие обаче противникът още веднъж взе превес, ситуацията се резервира съвсем до края. В основните моменти девойките на Мила Кьосева настигнаха южните ни съседки, само че не можаха да стигнат до поврат.

Най-голям актив записа Маргарита Узунова - 8 точки (1 блокада), Цветомира Миткова добави 7 точки (3 аса, 2 блокади).

За противника Мелиса Букмен приключи с 10 точки (1 ас, 1 блокада). Фатма Демир се регистрира с 9 точки (1 ас, 1 блокада).

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите дуели от волейболното Световното състезание 2022, онлайн, в ефира на MAX Sport.