Националният отбор на България за девойки до 17 години постигна

...
Националният отбор на България за девойки до 17 години постигна
Коментари Харесай

България U17 години не даде шанс на Венецуела на турнира IHF Trophy във Велико Търново

Националният тим на България за девойки до 17 години реализира първа победа на интерконтиненталното издание на шампионата на Международната федерация по хандбал IHF Trophy във Велико Търново.

Във втория си дуел от конкуренцията състезателките на треньорката Миглена Христова се постановиха с 41:28 (21:12) над Венецуела.

Още преди почивката българките изковаха солидна преднина от девет гола, която усилиха още малко през вторите 30 минути.

Мартина Тодорова осъществя 11 гола за България, Нася Асенова прибави 7 гола, а с 5 приключи Ниа Цанкова.

За Венецуела Марлин Лопес осъществя седем попадения.

Във краткотрайно класиране България води с 3 точки, пред Узбекистан с 2, Гвинея с 1, Канада с 1 и Венецуела с 1, само че Узбекистан и Гвинея са и с мач по-малко.

Следващата среща на българския състав е в петък от 15:45 ч. против Канада.

Победителят в шампионата ще се класира за присъединяване на международното състезание по хандбал в тази възрастова група.

Снимка: Bulgarian Handball Federation / Facebook
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР