Националният отбор на България за девойки до 17 г. постигна

...

Девойките до 17 г. на България спечелиха промоция за Лига А

Националният тим на България за девойки до 17 година реализира извънреден триумф във втората фаза на евроквалификациите от Лига B. Съставът воден от Ангел Славов приключи наедно 1:1 със Словения и по този начин приключи преди всичко в групата, което подсигурява промоция за Лига А. България с актив от 7 точки заема първата позиция, а толкоз има и Словения, само че е с по-лоша голова разлика.

Срещата не стартира добре за българския тим, откакто Ивана Чалакова получи пряк червен картон още в 7-ата минута. Словенките се възползваха от численото си предимство и Осолник откри резултата в 23-ата минута.

Йорданка Парнарова изравни за България в 37-ата минута, а до края на срещата националките устояха на натиска и удържаха равенството.

България приключи преди всичко в групата с помощта на победи с 6:1 над Азербайджан в първата си среща и 6:0 против Молдова във втората.