Националният отбор на България за девойки до 16 години стартира

...
Националният отбор на България за девойки до 16 години стартира
Коментари Харесай

Девойките на България U16 с драматична загуба на старта на евроквалификацията в Литва

Националният тим на България за девойки до 16 години започва с трагична загуба присъединяване си във втория кръг от европейските квалификации. Момичетата на селекционера Владислав Тодоров поведоха с 2:0, само че позволиха поврат и отстъпиха на връстничките си от Украйна с 2:3 (25:21, 25:19, 18:25, 24:26, 14:16) в първия си мач от шампионата в Група D, игран този следобяд в залата в Друскининкай (Литва).
 Владислав Тодоров: Основната ни задача е класиране на европейското състезание Владислав Тодоров: Основната ни задача е класиране на европейското състезание
Утре (26 април) от 19,00 часа българските девойки ще изиграят втората си среща на шампионата против домакините от Литва, които пък по-късно довечера ще стартират с мач против Грузия. Само крайният победител в групата ще се класира за ЕвроВолей 2025 в Албания и Косово през лятото.

Най-резултатна за България стана Дарина Иванова с 15 точки (1 блок, 4 аса и 29% успеваемост в офанзива - +4). Габриела Пекова и влязлата като запаса още в първия гейм Андриана Голева приключиха с по 14 точки, само че и това не беше задоволително за триумф.

За отбора на Украйна Каролина Омелай осъществя страхотните 26 точки ( 6 аса! , 2 блока и 37% успеваемост в офанзива - +18) за успеха. Олена Домашивец, Катерина Гринко и резервата Орися Кища пък прибавиха по 14 точки за успеха.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР