Националният отбор на България успя да победи с категоричното 5:1

...

Националнят ни отбор с категорична победа над Гибралтар

Националният тим на България съумя да победи с безапелационното 5:1 Гибралтар в домакинския си мач от Лигата на нациите, изигран на " Хювефарма Арена ".

Новият народен селекционер Младен Кръстаич стартира по отличен метод престоя си отпред на " лъвовете " и им донесе първи триумф в конкуренцията.

В началните минути " лъвовете " потеглиха с домашен напън, само че на Колинг не му се постановяваше да прави спасявания. В 13-ата минута Груев центрира в наказателното поле, само че право в ръцете на стража на гостите.

В 19-ата минута Иван Турицов центрира към Илиян Стефанов, който стреля с глава, само че Колинг улови топката. Малко по-късно Радослав Кирилов получи от Недялков, само че бе блокиран, топката стигна до Стефанов, който насочи удар от дъгата на наказателното поле, само че над вратата.

В 23-ата минута България откри резултата на " Хювефарма сцена ". Филип Кръстев центрира от корнер, а Валентин Антов с глава изпрати топката във вратата на Колинг.

Радостта на момчетата на Кръстаич обаче бе много къса. В 25-ата минута Петко Христов почисти с глава от голлинията, а минута по-късно след центриране от корнер Чиполина прати топката с глава във вратата на Наумов.

Десет минути по-късно " лъвовете " още веднъж излязоха напред в резултата. Иван Турицов пусна към Илиян Стефанов, а той мъчно, само че тъкмо подаде на Кирил Десподов и новият капитан на България се разписа за 2:1.

Натискът на " лъвовете " при започване на второто полувреме даде своя резултат в 52-ата минута. Петко Христов показва техника и с финт съумя да навлезе в наказателното поле, където пусна към Десподов, а той елегантно асистира на Радослав Кирилов.

Само три минути по-късно Десподов центрира в наказателното поле, Илиян Стефанов стреля с глава, само че Колинг мазета. Халфът обаче не се отхвърли и с втория си удар с глава прати топката от близко във вратата.

В 60-ата минута дебюта си за националния тим направиха Йоан Стоянов и Георги Русев, които замениха Иван Турицов и Кирил Десподов. За първи път с националната фланелка играха и Марин Петков и Илия Груев-младши, които започнаха като титуляри.

В идващите минути момчетата на Кръстаич продължиха да диктуват протичащото се на терена, като притежанието на топката бе извънредно осезаемо в тяхна изгода. В 71-ата минута и Никола Илиев, който е благосъстоятелност на Интер, направи дебюта си с националната фланелка.

В 81-ата минута Радослав Кирилов със страховит пас зад тила на отбраната откри Марин Петков, който вкара първото си попадение за България.

България - Гибралтар 5:1