Националният отбор на България победи Беларус със 78:68 в предварителна

...

България избухна срещу Беларус! Втора поредна победа за “лъвовете”

Националният тим на България победи Беларус със 78:68 в предварителна подготовка за международното състезание в Китай през 2019 година. Това е втори следващ триумф на нашите, откакто на старта в групата надделяха Португалия в град Синеш. Трите тима са в групата и първите два от тях се класират за същинските квалификации.

Безспорно най-хубав през днешния ден на терена бе Павел Маринов, който наниза 22 точки. Пореден мощен мач изигра Александър Везенков, който направи дабъл-дабъл с 15 точки и 15 битки! По 11 точки прибавиха Дий Бост и Чавдар Костов.

Този път стрелбата отдалеко, на която разчитахме с Португалия, не бе на толкоз високо равнище - едвам 8 сполучливи тройки от 26 опита. Като цяло стрелбата и на двата отбора бе равностойна - 44% за нас против 42 за гостите.

Българите завоюваха първата четвърт с 22:14. Във втората гостите бяха равностойни и я взеха с 15:13. На полувремето преднината ни бе 9 точки – 38:29. През първата част Павел Маринов и Чавдар Костов потвърдиха, че в действителност са двамата капитани и едни от водачите на отбора ни. В първото полувреме експанзията и играта в отбрана на нашите бе на извънредно равнище, с което затруднихме гостите от Беларус.

В началото на третата четвърт гостите върнаха част от изоставането си и преднината ни стигна до 4-5 точки. След това обаче още веднъж стана 10 при резултат 57:47. Дий Бост вкара тройка за 60:47, а по-късно увеличихме разликата на 16 точки след нова тройка за 63:47. Беларусите понижиха изоставането си при резултат 65:51. Павел Маринов обаче подсети за себе си след превъзходен панер за 67:51.

В този миг настъпи комплициране в играта на Беларус и необикновен напредък още веднъж в дейностите на Павел Маринов. За няколко секунди резултатът набъбна на 71:52. И в идната офанзива най-хубавият на игрището – Павел Маринов, вкара нови две точки за 73:54, с което оформи сметката си на 21 точки! Сашо Янев направи неповторим пробив за 76:58. Влезлият център Николай Вангелов раздруса коша с мощна забивка за 78:62. За минута-две обаче Беларус смъкна преднината на 10 точки при резултат 78:68. За следващ път се видя леко разпределяне в края, което не бе съдбовно и спечелихме със 78:68.

ПРОГРАМА ЗА ПРЕДВАРИТЕЛНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ
2 август, 20:30 часа, Португалия - България 71:82
5 август, 18:00 часа, България - Беларус 78:68
12 август, 18:00 часа, България - Португалия
19 август, 19:00 часа, Беларус - България

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П З Т.Р. Точки 1.   България 2 2 0 160:139 4 2.  Португалия 1 0 1 71:82 1 3.  Беларус 1 0 1 68:78 1
Заб.: Първите два тима в крайното класиране не престават съм същинските международни квалификации.

Източник: blitz.bg