Националният отбор на България по волейбол загуби с 0:3 гейма

...

"Лъвовете" загубиха от Бразилия в мач на честта

Националният тим на България по волейбол загуби с 0:3 гейма (14:25, 21:25, 15:25) от Бразилия в последния си мач от група 6 във втората фаза на младежкото международно състезание (U21).

Така " лъвовете " позволиха трето проваляне и приключиха на четвърта позиция с 1 точка. Мачът довечера обаче бе без значение и за двата тима, защото ще играят за местата от 5-о до 8-о. Срещата бе фактор само за разпределянето на местата в плейофната фаза.

След загубата България ще се изправи против Чехия в полуфинален мач за 5-8 място.

В зала " Левски София " " трикольорите " започнаха неприятно и изоставаха с 6:11, след това и с 8:15. Доминацията на противника продължи и Бразилия усили задатъка си до 20:10, преди да затвори гейма с лекост.

Вторият гейм започва чудесно за селекцията на Найден Найденов. България поведе с 4:1, последва страхотна серия на сервис на Денис Карягин и задатък от 8:3 при първото техническо спиране. Националите обаче се отпуснаха и разрешиха равнене при 14:14. " Лъвовете " се откъснаха със 17:14, само че последва следващ поврат и в последна сметка " Селесао " се наложи.

Третият гейм мина под диктовката на Бразилия и южноамериканците сложиха точка на разногласието.

Над всички бе Адриано Фернандеш с 12 точки. За България най-резултатен бе Александър Николов с 11 точки.

Съставът на България: Любослав Телкийски, Денис Карягин, Александър Иванов, Самуил Вълчинов, Лазар Бучков, Любчо Янков, Симеон Добрев – либеро (Цветослав Николовски, Стоил Палев, Георги Татаров, Руси Желев)

Източник: btvnovinite.bg