Националният отбор на България по волейбол за юноши под 18

...

България ще играе за бронзовите медали на Евроволей 2022 за мъже до 18 години

Националният тим на България по волейбол за юноши под 18 години ще играе за бронза на Европейското състезание в Грузия.

Воденият от Виктор Карагьозов отбор загуби от Франция с 0:3 (15:25, 23:25, 20:25) в първия полуфинал в Тбилиси.

В разногласието за третото място нашите ще имат за противник загубият от другия полуфинал сред Италия и Сърбия. Двубоят за бронзовите медали е в неделя, 17 юли, от 16 часа.

Младите ни „ лъвове “ не съумяха да се опълчват на Франция. Те нямаха същата убеденост и решителност, както в последния мач против Германия, който бе извоюван с 3:0. Французите ни превъзхождаха в първия и третия гейм. Те поддържаха разлика и не разрешиха да ги затрудним.

Българските волейболисти съумяха да бъдат равностойни само във втората част. Нашите диктуваха играта доникъде на гейма. Съперникът изравни при 18:18. Оттам насетне настъпи поврат и „ петлите “ взеха водачеството, българите бяха компактно зад тях.

Въпреки всички старания на националите ни до поврат не се стигна и противникът завоюва този значим гейм. Като цяло Франция затвори мача в три гейма за 70 минути игра.

Най-резултатен за България бе Александър Къндев с 11 точки (1 блок). Стелиян Делибосов приключи с 9 точки (3 блока).