Националният отбор на България по волейбол за жени допусна втора

...

Националният отбор на България по волейбол за жени загуби от Япония в Лигата на нациите

Националният тим на България по волейбол за дами позволи втора загуба на Лигата на нациите в Анталия - този път от Япония с 0:3 (13:25, 15:25, 15:25), като мачът продължи към час и 15 минути.

Лоренцо Мичели стартира със състав: Мария Йорданова, Петя Баракова, Мария Кривошийска, Борислава Съйкова, Ива Дудова, капитанката Мирослава Паскова и либерото Жана Тодорова. Като запаси в игра се появиха Микаела Стоянова, Елена Бечева и Кристина Гунчева.

" Имаме повече неточности в нашата игра, уповавам се да ги почистим. Искам да притиснем повече отбора на Япония със сервис ", сподели селекционерът Мичели в паузата преди третия гейм на мача.

Най-резултатна за България бе диагоналът Микаела Стоянов с 8 точки, а Мария Йорданова добави 6.

Най-резутатни в срещата бяха японките Хаяши и капитанката Кога, които приключиха с по 13 точки.

Нашият отбор направи повече блокади от противника - 6 на 5, само че по всички други индикатори отстъхваше на японките, които направиха цели 6 аса против нито един за родния тим.

След тази загуба отборът на България е на последното 16-о място в класирането на Лигата, само че тази година няма да има изпадащ тим и младият български тим играе без напрежение.

Довечера отборът на България играе против Италия от 20:00 часа.

Източник: cross.bg