Националният отбор на България по волейбол за девойки до 19

...

Волейболистките ни загубиха от Тайланд на световното

Националният тим на България по волейбол за девойки до 19 години позволи загуби от Тайланд с 1:3 (16:25, 19:25, 25:16, 18:25) в разпределението на местата сред пето и осмо на Световното състезание в Осиек, Хърватия

Така по-късно проваляне ще играем за седмото място със изгубилия отбор от мача сред Хърватия и Бразилия, който е по-късно довечера.
 Египет и Тайланд са противниците на националните ни тимове на международните по волейбол до 19 години

Мачовете за местата сред 5-о и 8-о са през днешния ден

В първия гейм българският тим изостана още при 3:5 и по-късно разликата продължи да се усилва, като стигна до 17:11, а по-късно азиатките затвориха частта при 25:16.

Втората част бе по-оспорвана, като родният тим потегли с пасив от 0:3, само че изравни при 8:8. След това обаче Тайланд още веднъж поведе и затвори при 25:19.

В третия гейм още веднъж България потегли с 0:3, само че изравни при 10:10 и поведе при 16:15. Тимът на треньора Борислав Крачанов направи осем следващи точки и завоюва частта с 25:16.

В четвъртата част противникът поведе още в самото начало и не изпусна задатъци си до края, като отборът ни приключи с 18 точки.